Porównaj oferty instalatorów!

Wybierz kategorię OZE,
sprawdź ceny i wybierz najlepszą ofertę.

Obiektywnie doradzamy. Ty wybierasz.

  • Oferty wielu instalatorów w jednym miejscu.
  • Dodatkowy rok gwarancji
  • Stały kontakt z ekspertami portalu.

Aktualności Odnawialnych źródeł Energii

Dodano: 21.04.2017

How to grow 376% per year? Case study of Polish PV market

More than 4 years was needed for Renewable Energy Act to be implemented in Poland. Two different governments were working on that legislation up until May 2016 when it was finally signed by the President. What does it mean for RES in Poland?

Dowiedz się więcej


Dodano: 27.03.2017

Konferencja naukowa FIT - Forum Innowacyjnych Technologii

FIT, czyli Forum Innowacyjnych Technologii to ogólnopolska konferencja naukowa zrzeszająca środowiska akademickie z całej Polski. Podczas spotkania studenci oraz doktoranci będą mieli przyjemność zaprezentować interesujące i nowatorskie pomysły dotyczące Energetyki i Ochrony Środowiska, Technologii Informacyjnych jak również Inżynierii Mechanicznej, Automatyki i Robotyki. Ponadto organizator, czyli Studenckie Koło Naukowe Eko-Energia podkreśla, iż korzyści udziału w FIT-cie to nie tylko poszerzenie swojej wiedzy, ale również możliwość nawiązania znajomości ze środowiskiem akademickim z całej Polski oraz dobrą zabawę.

Dowiedz się więcej


Dodano: 23.02.2016

Obywatele walczą o taryfy gwarantowane

Ruch „Więcej niż energia” skupiający zwolenników energetyki obywatelskiej odniósł się do ostatnich informacji Ministerstwa Energii na temat proponowanych zmian w zasadach wsparcia dla producentów energii w domowych mikroinstalacjach OZE.

Dowiedz się więcej

aktualności oze ustawa oze taryfy gwarantowane


Dodano: 14.09.2015

Renexpo - Świadome inwestycje w pompy ciepła

Międzynarodowe Targi RENEXPO® Poland odbywają się od 2011 r. Przez lata zyskały miano największego i najpopularniejszego w Polsce miejsca spotkań branży OZE w Polsce. Na Targach co roku obecni są najważniejsi producenci i dostawcy usług.

Dowiedz się więcej

konferencja OZE renexpo targi OZE


Dodano: 03.02.2015

Prosument: banki już mogą przygotowywać wnioski

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił start naboru wniosków dla banków w ramach programu „Prosument”.

Dowiedz się więcej

wnioski prosument program prosument dotacja prosument dofinansowanie prosument


Dodano: 03.02.2015

Kim jest potencjalny polski prosument?

Spółka RWE Polska zleciła badanie opinii publicznej, z którego jednoznacznie wynika, że 21% Polaków byłoby skłonnych zainwestować w panele fotowoltaiczne. Kim jest potencjalny polski prosument? Ile byłby w stanie zainwestować w instalacje fotowoltaiczne? Na te wszystkie pytania odpowiedź można znaleźć w przeprowadzonym przez RWE badaniu.

Dowiedz się więcej

prosument dotacja prosument program prosument dofinansowanie prosument


Dodano: 03.02.2015

Malediwy stawiają na fotowoltaikę

Dzięki najnowszemu projektowi fotowoltaicznej elektrowni hybrydowej zrealizowanemu wspólnymi siłami przez rząd Malediwów, Bank Światowy i niemiecką firmę DHYBRID w grudniu zeszłego roku to leżące na Oceanie Indyjskim wyspiarskie państwo będzie w stanie zaoszczędzić nawet 800 litrów ropy dziennie.

Dowiedz się więcej

fotowoltaika panele fotowoltaiczne


Dodano: 03.02.2015

BOŚ promuje panele fotowoltaiczne w szkołach

Równocześnie z ogólnopolską kampanią edukacyjną „Postaw na słońce” ruszył projekt szkolny pod tą samą nazwą. Skierowany on jest do młodzieży uczącej się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych i ma na celu upowszechnienie w Polsce wiedzy o fotowoltaice i odnawialnych źródłach energii.

Dowiedz się więcej

fotowoltaika panele fotowoltaiczne


Dodano: 17.01.2015

Lampy LED zasilane z paneli fotowoltaicznych

We Wrocławiu powstała wyjątkowa nie tylko na skalę kraju, ale całego świata, instalacja pozwalająca na zasilenie lamp LED przy pomocy paneli fotowoltaicznych.

Dowiedz się więcej

lampy LED panele fotowoltaiczne fotowoltaika


Dodano: 15.01.2015

Pierwsze informacje o Sustainable Energy Week w 2015 roku

Wiemy już, kiedy odbędzie się następny Sustainable Energy Week. EUSEW oficjalnie ogłosił na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, że przyszłoroczny Sustainable Energy Week odbędzie się w dniach od 15 do 19 czerwca w Brukseli.

Dowiedz się więcej


Dodano: 14.01.2015

RWE rozpoczyna budowę nowej inwestycji wiatrowej

W Opalenicy powstaje nowy park wiatrowy o mocy 17MW. RWE planuje postawienie w sumie siedmiu turbin, z których każda będzie miała moc 2,4MW. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec tego roku.

Dowiedz się więcej


Dodano: 11.01.2015

„Zielona” energia ze świątecznych choinek

Już po raz szósty ruszyła wspólna akcja miasta stołecznego Warszawy i PGNiG TERMIKA SA „Ciepło z natury”. Jej celem jest zbiórka pozostałych po świętach choinek, które zostaną ponownie wykorzystane i posłużą do produkcji energii cieplnej i elektrycznej.

Dowiedz się więcej


Dodano: 05.01.2015

URE: OZE w Polsce zbliża się do 6 GW mocy

Urząd Regulacji Energetyki (URE) podsumował zmiany, które można było zaobserwować w Polsce w zeszłym roku i opublikował na swoje stronie internetowej wielowątkowe podsumowanie dotyczące stanu i struktury rynku energetycznego w naszym kraju. Co zrozumiałe kilka zdań poświęcono także energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i kondycji rynku OZE.

Dowiedz się więcej


Dodano: 04.01.2015

W Szczytnie stawiają na OZE

Od kilku miesięcy jedna ze wspólnot mieszkaniowych w Szczytnie cieszy się hybrydową instalacją wykorzystującą odnawialne źródła energii. Inwestycja została zrealizowana ze środków otrzymanych w formie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Dowiedz się więcej


Dodano: 16.12.2014

W Szczecinie Prosument wychodzi do ludzi

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie jako pierwszy uruchomił biuro przeznaczone specjalnie do składania wniosków w programie „Prosument”, które będzie obsługiwać także osoby fizyczne.

Dowiedz się więcej


Dodano: 01.12.2014

Soitec bije rekord sprawności ogniw fotowoltaicznych

Ustanowiono nowy rekord w wydajności komórek fotowoltaicznych – taką informację podała na swojej stronie francuska firma Soitec. Sukces osiągnięto dzięki francusko-niemieckiej współpracy.

Dowiedz się więcej


Dodano: 15.11.2014

Pierwsza na świecie solarna ścieżka rowerowa

Holandia wszystkim kojarzy się z zaawansowaną i funkcjonalną infrastrukturą rowerową. Od dzisiaj powinna nam także przywodzić na myśli innowacyjne podejście do odnawialnych źródeł energii.

Dowiedz się więcej


Dodano: 16.10.2014

Powstała największa farma fotowoltaiczna w Polsce

Na granicy Gdańska i Przejazdowa powstała niedawno największa w Polsce farma fotowoltaiczna. Inwestycja została przeprowadzona przez Grupę Energa, a jej celem jest dołączenie energii słonecznej do już wykorzystywanych przez tę spółkę odnawialnych źródeł energii.

Dowiedz się więcej

fotowoltaika oze


Dodano: 12.10.2014

Fundacja BOŚ stawia na słońce i edukację

Z początkiem października dzięki działaniom Fundacji Banku Ochrony Środowiska i wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszyła nowa ogólnopolska kampania edukacyjna „Postaw na słońce”. Ma ona zachęcać Polaków do zainteresowania się tematem Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i upowszechnienia w świadomości społecznej pojęcia prosument.

Dowiedz się więcej


Dodano: 03.10.2014

Kim jest Prosument?

Fundacja Banku Ochrony Środowiska postanowiła przepytać Polaków z ich wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Rezultaty były dalekie od zadowalających. O szczegółowych wynikach przeprowadzonych ankiet już pisaliśmy w jednym ze wcześniejszych artykułów. Dzisiaj zapraszamy na filmową wersję tych badań.

Dowiedz się więcej