Porównaj oferty instalatorów!

Wybierz kategorię OZE,
sprawdź ceny i wybierz najlepszą ofertę.

Obiektywnie doradzamy. Ty wybierasz.

  • Oferty wielu instalatorów w jednym miejscu.
  • Dodatkowy rok gwarancji
  • Stały kontakt z ekspertami portalu.
DODANO: 3 October 2014        AUTOR:

Kim jest Prosument?

Fundacja Banku Ochrony Środowiska postanowiła przepytać Polaków z ich wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Rezultaty były dalekie od zadowalających. O szczegółowych wynikach przeprowadzonych ankiet już pisaliśmy w jednym ze wcześniejszych artykułów. Dzisiaj zapraszamy na filmową wersję tych badań.

Co Polacy wiedzą o OZE?

Ankietowanych zapytano o to, czy wiedzą kim jest prosument. Rezultaty można obejrzeć poniżej: 

W ramach wyjaśnienia: prosument to osoba, która jest równocześnie producentem, jak i konsumentem jakiegoś produktu – na przykład w przypadku fotowoltaiki tym produktem będzie energia elektryczna. Prosument to również nazwa programu stworzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o którym informacje znaleźć można tutaj: Dotacja 

Prosument – warunki programu. 

Kolejne pytanie, które zadano Warszawiakom, brzmiało: Czym się różnią kolektory słoneczne od modułów fotowoltaicznych? Wiedzę przepytanych przechodniów sprawdzić można poniżej:

Dla porządku przypomnimy: panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną, kolektory słoneczne – popularnie zwane solarami – produkują energię cieplną. Ostatnie pytanie brzmiało: Co to jest OZE? Odpowiedzi przepytywanych osób również zostały uwiecznione w materiale filmowym.

Powrót