Porównaj oferty instalatorów!

Wybierz kategorię OZE,
sprawdź ceny i wybierz najlepszą ofertę.

Obiektywnie doradzamy. Ty wybierasz.

  • Oferty wielu instalatorów w jednym miejscu.
  • Dodatkowy rok gwarancji
  • Stały kontakt z ekspertami portalu.
DODANO: 17 January 2015        AUTOR:

Lampy LED zasilane z paneli fotowoltaicznych

We Wrocławiu powstała wyjątkowa nie tylko na skalę kraju, ale całego świata, instalacja pozwalająca na zasilenie lamp LED przy pomocy paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika połączona z lampami LED

Centrum logistyczne spółki TekForceOne zlokalizowane we Wrocławiu przy ulicy Krakowskiej 119 wzbogaciło się o wyjątkową instalację umożliwiającą zasilenie lamp LED bezpośrednio z paneli fotowoltaicznych bez wykorzystania jakichkolwiek inwerterów przekształcających czy to prąd stały w prąd przemienny, czy też przemienny w stały. Równocześnie energia nie jest gromadzona w jakichkolwiek akumulatorach – ze względu na to, że oświetlenie wykorzystywane jest przede wszystkim w godzinach dziennych. Zużywana jest też na bieżąco, a więc bez konieczności dostarczania energii do zewnętrznych sieci.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych i w nocy energia elektryczna dostarczana jest z wykorzystaniem sieciowych zasilaczy podtrzymujących, które umieszczone zostały wewnątrz samych lamp LED. Maksymalne uproszczenie układu, zrezygnowanie z inwerterów i akumulatorów spowodowało znaczące zwiększenie niezawodności systemu i redukcję kosztów instalacji. Twórcy tego rozwiązania zakładają, że będzie miało spory potencjał komercyjny.Nowa instalacja została uruchomiona 16 stycznia tego roku.

Źródło: magazynfotowoltaika.pl

Powrót