Porównaj oferty instalatorów!

Wybierz kategorię OZE,
sprawdź ceny i wybierz najlepszą ofertę.

Obiektywnie doradzamy. Ty wybierasz.

  • Oferty wielu instalatorów w jednym miejscu.
  • Dodatkowy rok gwarancji
  • Stały kontakt z ekspertami portalu.
DODANO: 3 February 2015        AUTOR:

Malediwy stawiają na fotowoltaikę

Dzięki najnowszemu projektowi fotowoltaicznej elektrowni hybrydowej zrealizowanemu wspólnymi siłami przez rząd Malediwów, Bank Światowy i niemiecką firmę DHYBRID w grudniu zeszłego roku to leżące na Oceanie Indyjskim wyspiarskie państwo będzie w stanie zaoszczędzić nawet 800 litrów ropy dziennie.

Malediwy wprowadzają znaczące zmiany

Dotychczasowa struktura energetyczna Malediwów opierała się w 100 proc. na importowanej z innych krajów ropie, co, jak nietrudno się domyślić, było problematyczne nie tylko ze względów ekologicznych, ale także finansowych. Z powstaniem nowej inwestycji ta sytuacja ulegnie drastycznej zmianie i pozwoli Malediwom w znaczącym stopniu zredukować zużycie ropy naftowej.

Szczegóły malediwskiej inwestycji

Stworzona przez niemiecką firmę DHYBRID fotowoltaiczna elektrownia hybrydowa ma moc 600 kWp, a jej praca jest w pełni zsynchronizowana z już istniejącymi na wyspie rozwiązaniami energetycznymi opartymi na ropie. W ramach przeprowadzonej inwestycji DHYBRID stworzył także system umożliwiający komunikację pomiędzy poszczególnymi elementami systemu energetycznego archipelagu i zamontował HyGRID Fuel Reduction System, który znacząco zmniejszy wydajność już istniejących elementów układu opartych na ropie.

Powrót