Porównaj oferty instalatorów!

Wybierz kategorię OZE,
sprawdź ceny i wybierz najlepszą ofertę.

Obiektywnie doradzamy. Ty wybierasz.

  • Oferty wielu instalatorów w jednym miejscu.
  • Dodatkowy rok gwarancji
  • Stały kontakt z ekspertami portalu.
DODANO: 15 January 2015        AUTOR:

Pierwsze informacje o Sustainable Energy Week w 2015 roku

Wiemy już, kiedy odbędzie się następny Sustainable Energy Week. EUSEW oficjalnie ogłosił na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, że przyszłoroczny Sustainable Energy Week odbędzie się w dniach od 15 do 19 czerwca w Brukseli.

Sustainable Energy Week w 2015 roku

Główne obchody Sustainable Energy Week będą miały miejsce w Brukseli, ale tradycyjnie będą im także towarzyszyć wydarzenia na terenie całej Europy, o których informacje będą stopniowo pojawiać się w następnych tygodniach i miesiącach.

Warto przypomnieć, że obchodom Sustainable Energy Week towarzyszy konkurs na projekty wykorzystujące energię ze źródeł odnawialnych. Zgłoszenia można wysyłać do 28 lutego 2015 roku.

Kilka słów o Sustainable Energy Week

Sustainable Energy Week to największe wydarzenie energetyczne w całej Europie. Skupia się głównie na prezentowaniu i popularyzowaniu działań związanych z OZE i efektywnością energetyczną. Do misji cyklu należy między innymi propagowanie nowoczesnych rozwiązań energetycznych i wspieranie współpracy pomiędzy ośrodkami badawczymi i firmami z różnych krajów Unii Europejskiej.

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 2006 roku z inicjatywy Unii Europejskiej. Za koordynację działań i organizację odpowiada przede wszystkim Dyrekcja Generalna ds. Energii Komisji Europejskiej (we współpracy z Agencją Wykonawczą ds. Konkurencyjności i Innowacji Komisji Europejskiej).

W głównych obchodach Sustainable Energy Week w Brukseli co roku biorą udział przedstawiciele państw członkowskich i unijni urzędnicy – komisarze oraz ministrowie do spraw energii. EUSEW towarzyszą także wydarzenia organizowane na terenie całej Unii Europejskiej – głównie warsztaty i wystawy promujące działalność związaną z energią odnawialną.

Dodatkowe informacje o Sustainable Energy Week i towarzyszącym mu konkursie na projekt z dziedziny OZE można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: eusew.eu.

Powrót