Artykuły i nowości

Fotowoltaika wyjaśniona w 3 i pół minuty

Okazuje się, że można w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnić dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę i odnawialne źródła energii. Co więcej można o OZE mówić nie tylko w sposób zrozumiały, ale także przedstawić fotowoltaikę i jej zalety w formie 3 i półminutowego oraz atrakcyjnego graficznie filmu.

Dowiedz się więcej

Warmia i Mazury dołączyły do programu Prosument

Program „Prosument” mający na celu finansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii nabiera coraz szybszego tempa. Pod koniec października Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podał na swojej stronie internetowej informację, że do programu dołączył wojewódzki fundusz w Olsztynie.

Dowiedz się więcej

Warmińsko-mazurskie stawia na fotowoltaikę

W naszym wcześniejszym artykule wspominaliśmy o tym, że Warmia i Mazury dołączyły do programu „Prosument”. Dzisiaj mamy kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców tego regionu – w Wesołówku koło Wielbarka 6 listopada bieżącego roku otwarto pierwszą włączoną do sieci elektroenergetycznej farmę fotowoltaiczną w województwie.

Dowiedz się więcej

Soitec bije rekord sprawności ogniw fotowoltaicznych

Ustanowiono nowy rekord w wydajności komórek fotowoltaicznych – taką informację podała na swojej stronie francuska firma Soitec. Sukces osiągnięto dzięki francusko-niemieckiej współpracy.

Dowiedz się więcej

BOŚ promuje panele fotowoltaiczne w szkołach

Równocześnie z ogólnopolską kampanią edukacyjną „Postaw na słońce” ruszył projekt szkolny pod tą samą nazwą. Skierowany on jest do młodzieży uczącej się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych i ma na celu upowszechnienie w Polsce wiedzy o fotowoltaice i odnawialnych źródłach energii.

Dowiedz się więcej

Fundacja BOŚ stawia na słońce i edukację

Z początkiem października 2014 r. dzięki działaniom Fundacji Banku Ochrony Środowiska i wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszyła nowa ogólnopolska kampania edukacyjna „Postaw na słońce”. Ma ona zachęcać Polaków do zainteresowania się tematem Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i upowszechnienia w świadomości społecznej pojęcia prosument

Dowiedz się więcej

Największa farma fotowoltaiczna w Polsce

Na granicy Gdańska i Przejazdowa powstała niedawno największa w Polsce farma fotowoltaiczna. Inwestycja została przeprowadzona przez Grupę Energa, a jej celem jest dołączenie energii słonecznej do już wykorzystywanych przez tę spółkę odnawialnych źródeł energii.

Dowiedz się więcej