Warning: file_get_contents(https://ekofachowcy.pl/dynamic-header/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /var/www/ekofachowcy.pl/wojewodztwa/src/App.php on line 915
Fotowoltaika Śląskie: porównaj oferty i wybierz najlepszą!

Fotowoltaika Śląskie

Jeśli szukasz renomowanego instalatora fotowoltaiki na terenie woj. śląskiego, porównywarka ekoFachowców będzie świetnym pomysłem. Zacznij oszczędzać!

Porównaj oferty na fotowoltaikę
w Twojej okolicyDane kontaktowe

Porównaj oferty na fotowoltaikę w Twojej okolicy
  • Niezależni eksperci
  • Najlepsze oferty fotowoltaiki
  • Gwarancja satysfakcji

Sprawdzone oferty na instalacje fotowoltaiczne

Sprawdzone oferty na panele fotowoltaiczne w woj. śląskim

Energia pozyskiwana z paneli słonecznych zrewolucjonizowała polską energetykę ostatnich lat. Jeśli chcesz obniżyćswoje rachunki za prąd, wybierz bezpieczną i tanią inwestycję w fotowoltaikę. Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzająprąd, którym zasilisz gospodarstwo domowe już od pierwszego uruchomienia. Nie wymagają dodatkowych kosztów aniingerencji (poza czyszczeniem), a długość pracy modułów sięga do 30 lat w zależności od rodzaju. Decydując sięna instalację fotowoltaiczną - na Śląsku i w całym kraju - możesz uniezależnić się energetycznie i sprawić, żeopłaty mocowe i inne podwyżki nie będą już straszne!

Panele fotowoltaiczne są jedną z najprostszych i najskuteczniejszych inwestycji. Technologia fotowoltaiczna stajesię coraz tańsza, stawki za pobór energii - coraz wyższe. Niezacienione miejsce na dachu bądź gruncie towłaściwie wszystko, czego potrzebujesz. Jednak doskonale wiemy, że fotowoltaikę trzeba rozpatrywać w kategoriiinwestycji. Oprócz samych paneli fotowoltaicznych bardzo istotne są usługi montażu, gdyż wpływają na ostatecznącenę i bezpieczeństwo instalacji. Jako że rynek OZE w krótkim czasie stał się bardzo popularny, ważne jest, abyznaleźć profesjonalnego wykonawcę z długoletnim doświadczeniem i atrakcyjnymi warunkami cenowymi.
Za pomocą porównywarki cen ekoFachowców bez trudu znajdziesz najlepszych instalatorów fotowoltaiki wwojewództwie śląskim i okolicach. Na liście znajdziesz tylko doświadczone firmy, które przeszły pozytywnie naszeprocesy weryfikacji jakości. Zyskaj większe bezpieczeństwo i opłacalność inwestycji już teraz!

Nasze realizacje
w woj. śląskim

Powrót

Sprzęt

5,12 Kwp

  • Jinko Solar
  • Fronius

Lokalizacja

Siedlisko


Typ instalacji

Dachowa

Klienci indywidualni

Dlaczego ekoFachowcy?


FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Z czego składa się zestaw fotowoltaiczny?


Zestaw fotowoltaiczny składa się z paneli fotowoltaicznych, inwertera (falownika), licznika dwuzmianowego i akcesoriów zabezpieczeniowych. Prąd stały z paneli trafia do inwertera i zmienia się na prąd zmienny, którym można zasilić całe gospodarstwo lub jego wyodrębnioną część.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?


Na cenę zestawu fotowoltaicznego wpływa rodzaj i ilość zastosowanych modułów fotowoltaicznych. Duże znaczenie ma także wybór instalatora (wysokość marży) oraz dotacje i dofinansowania do fotowoltaiki.

Jakie są dostępne dofinansowania do fotowoltaiki?


Dzięki dotacjom na fotowoltaikę można zmniejszyć koszty instalacji nawet o kilkadziesiąt procent. Warto ubiegać się o dofinansowanie z programu Mój Prąd, skorzystać z Ulgi termomodernizacyjnej i wielu programów regionalnych.

Jaki rodzaj paneli fotowoltaicznych warto wybrać?


Najpopularniejszym w Polsce wariantem są polikrystaliczne panele fotowoltaiczne. Często wybierane są także ogniwa monokrystaliczne - skontaktuj się, aby poznać szczegóły.

Czy fotowoltaika generuje prąd w okresie zimowym?


Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna zapewnia produkcję prądu przez 12 miesięcy. Zimą panele generują mniej prądu, jednak pracują przez cały czas.

Jak dobrać wielkość instalacji fotowoltaicznej?


Wybierając wielkość instalacji fotowoltaicznej, należy sprawdzić, jakie jest średnie zapotrzebowanie energetyczne w skali roku i obliczyć, ile mocy potrzebujemy!

Co z nadwyżką energii z fotowoltaiki?


Latem panele fotowoltaiczne pracują najintensywniej, dlatego warto powstałe nadwyżki oddawać do sieci. Dzięki temu zimą, gdy nasłonecznienie stanie się gorsze, będzie można pobrać energię na atrakcyjnych warunkach.

Po jakim czasie zwróci się inwestycja w instalację fotowoltaiczną?


Okres zwrotu zależy od kilku czynników, np. mocy paneli, ich jakości (poziom wydajności, sprawności). Dobrze skonfigurowana inwestycja może zwrócić się po kilku latach.