Policz ile oszczędzisz na fotowoltaice

Użyj kalkulatora poniżej i zobacz o ile mniej możesz płacić.

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić

Ile miesięcznie płacisz za prąd?

550 pln
Oszczędność w 25 lat 193 113 zł

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Nasz ekspert wkrótce się z Tobą skontaktuje.

Chcesz tyle zyskać? Porozmawiaj z niezależnym ekspertem.

ZAMÓW ROZMOWĘ
  • Najlepsze oferty z rynku
  • Sprawdzeni instalatorzy
  • Niskie ceny

Zostaw numer,
nasz ekspert oddzwoni za darmo.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ściągnij bezpłatny ebook
ABC Fotowoltaiki

POBIERZ

lub zobacz najlepsze oferty w okolicy

ZOBACZ OFERTY

Pobierz darmowy ebook ABC Fotowoltaiki

Udanej lektury!

Gdybyś miał jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami pod numerem:

+48 799 350 550

skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 799 350 550
lub poczekaj na telefon od naszego eksperta.

lub poczekaj na telefon od naszego eksperta.Pozdrawiamy,
zespół ekofachowcy.pl

Fotowoltaika – najczęściej zadawane pytania

Instalacje fotowoltaiczne są coraz chętniej wybierane przez Polaków i trudno się temu dziwić.Podczas gdy rachunki za prąd stale rosną, panele solarne są inwestycją, dzięki której możnazyskać realne oszczędności. Poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiającesię pytania – sprawdź i wybierz swoją instalację już teraz!


Fotowoltaika to najlepsze odnawialne źródło energii. Ogniwa fotowoltaiczne przekształcająotrzymywane promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Magazynowana energia wpostaci prądu stałego przechodzi do falownika, który zmienia ją prąd zmienny. W tymmiejscu instalacja jest podłączona do gniazdek sieciowych i możliwe staje się korzystanie z wpełni darmowej energii elektrycznej!

W zależności od modelu najbardziej preferowaną powierzchnią dla ogniw fotowoltaicznychsą dachy skośne o kącie nachylenia ok. 45 stopni. Obecnie istnieje jednak znacznie więcejrozwiązań. Panele słoneczne mogą być zamontowane na dachach lekko skośnych oraz na stropodachach (dachach płaskich). Ponadto istnieje możliwość instalacji naziemnej –wówczas ogniwa są montowane na dedykowanym stelażu konstrukcyjnym.

Czynniki ekonomiczne takie, jak inflacja i stale rosnące ceny prądu sprawiają, że inwestycjaw fotowoltaikę jest coraz bardziej opłacalna. Ważnymi czynnikami jest także moc wybranejinstalacji w stosunku do zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa oraz wydajnośćpaneli, która oscyluje między 14% – 23%. Wysoka jakość ogniw, okres gwarancyjny iprawidłowe umiejscowienie (najlepiej w kierunku południowym, zachodnim lub wschodnim)również będą sprzyjały ogólnej opłacalności.

Na pełną cenę instalacji fotowoltaicznej wpływa rodzaj paneli solarnych (typ ogniw, moc iwielkość instalacji) i usługa montażowa. Koszty fotowoltaiki będą się wahać w zależności odzapotrzebowania energetycznego. Mała instalacja to koszt zaledwie kilku tysięcy złotych, aleprawdziwe oszczędności uzyskamy, wybierając instalację generującą poziom zbliżony dorocznego zapotrzebowania na prąd (kWh) swojego gospodarstwa.

W tym zakresie wszystko zależy od indywidualnych celów. Dobrym kryterium jestsprawdzenie, jaka moc ogólna instalacja zagwarantuje niezależność energetyczną. Wartosprawdzić rachunki za celem zweryfikowania, ile kWh zużyliśmy przez ostatni rok. Czasemtakże (np. pod względem wydajności, jakości, ceny) uzasadnione może być wybraniewiększej liczby słabszych mocą modułów solarnych – zależy to od rodzaju warunkówmontażowych i pozostałych czynników.